A vajdasági Újvidéken szerzetek ezüstérmet egy rangos asztalitenisz-versenyen a Szopori Armand ACS sportolói, Czigler Albert és Garnai Zalán.
Czigler Antal edző tanítványai a legjelentősebb évvégi dél-európai tornán szerepeltek, ahol 12 ország több mint 300 asztaliteniszezője mérkőzött.
A Czigler, Garnai kettős a döntőig menetelt, ahol Ausztria színeiben két kínai srác tudta csak legyőzni.
„Ez egy kellemes meglepetés volt számomra, hogy a két tanítványom egy ilyen rangos tornán játszott döntőben. Macedóniai, romániai, magyarországi, szerbiai és horvátországi csapatokat verve jutott el Albert és Zalán a fináléba, ahol a két kínai srác tudott csak megálljt parancsolni nekik. Nagyon büszke vagyok rájuk mindazért, amit idén elértek a sportolóim”
– nyilatkozta a Szatmári sporthíreknek Czigler Antal.
Az edző hozzátette, hogy jövőre a 11 éves fia, Albert a nemzetközi szövetség által rendezett WTT-tornákon is részt vesz majd, ahol világranglistás pontokért fog küzdeni. Az első WTT-tornát január 11–14-én rendezik majd az ausztriai Linzben.
Pesek Attila




