Szatmárnémeti, lázári és nagytarnai karatékák együtt vette részt a Szatmár Megyei Karate Egyesület (AJK) hagyományos, közös, évzáró övvizsgáján.
A Samuraiul SK és az Energy Kardio Club sportolói sorakoztak fel a vizsgáztató bizottság előtt: sensei Magos Róbert, az AJK elnöke, sensei Anzik Arnold, az Energy Kardio Club elnöke és Filer Iván, a Samuraiul SK oktatója.
A szatmárnémeti Lucian Blaga Általános Iskola tornaterme kicsinek bizonyult az eseményre, hiszen 120 karatéka jelentkezett a fokozati vizsgára, őket szülők kísértek el, de nagy számban voltak a harcművészetek kedvelői is.
Magos hangsúlyozta, hogy a sportolók az év során komolyságról tettek tanúságot, odaadóan dolgoztak az edzéseken, ami biztató a jövőre nézve, mivel közülük kerülhet ki a Megyei Karate Egyesület válogatottja. A jelenlegi kiválósági keretet 21 karatéka alkotja, akik állandó résztvevői a hazai és nemzetközi versenyeknek.

Filer Iván, Anzik Arnold, Magos Róbert Patrick és Magos Róbert
„Boldoggá tesz, hogy tehetséges, munkás, komoly és figyelmes gyerekek jönnek az edzésekre. Észrevehető az edzők áldozatos munkája is, amit bizonyít, hogy az övvizsga valamennyi résztvevő sportolója magasabb fokozatot szerzett. Szeretnénk, hogy sportolóink minél több ismeretet szerezzenek a harcművészetről, ezért a karate szakkifejezéseket japánul tanítjuk meg nekik. Az AJK jelmondata a fegyelem, ehhez tartjuk magunkat.
Szeretnék gratulálni a sportolóknak, az edzőknek és a szülőknek is. Utóbbiak nem csak anyagilag támogatják a gyermekük fejlődését, de türelemükkel és bizalmukkal is segítik a munkánkat”
mondta a Szatmári sporthíreknek Magos Róbert, aki ezúton kíván kellemes ünnepeket minden szatmári sportszeretőnek.
Pesek Attila




