Remek teljesítményt jegyeztek Râmnicu Vâlceán a Szatmárnémeti Yakuza SK karatékái, akik tatamira léptek az országos bajnokságon.
Csatári Attila, Kalocsai Zoltán és Soós Róbert edzők tanítványai összesen húsz versenyszámban jutottak el a döntőig, és ebből tizenhárom alkalommal szereztek bajoki címet.
„Az eredmények mellett ez a bajnokság az egységről, csapatszellemről és küzdeni akarásról szólt. Minden győzelem a csapat diadala volt, minden kihívás egy újabb életlecke”
– értékelték az edzők, akik köszönetet mondanak két tanítványuknak, Diana Alecnek és Soós Eriknek, a klub jövőbeli oktatóinak, akik nélkül – mint állítják – elvesztek volna a részletekben.
A munténiai telepüésen rendezett bajnoki küzdelmekre egyébként 67 egyesület 980 sportolója érkezett.
„A Yakuza-csapat bebizonyította, hogy kemény munkával, egységgel és elkötelezettséggel egy ilyen rangos versenyen is ki lehet tűnni”
– tették hozzá a szakvezetők, hiszen a 13 arany- és 7 ezüstérem mellett 14 bajnoki bronzérmet gyűjtöttek be.
YAKUZA SK, ORSZÁGOS BAJNOKSÁG, EREDMÉNYEK
Országos bajnokok, aranyérem: Iulia Șoncoioș, Diana Alec, Vig Florián, Kerekes Alex, Yasmina Buier, Dominic Feher, Vig Brandon, Sabo Ádám, Sabo Marc (2 bajnoki cím), Bauer Lehel, férfi kumitecsapat U12 (Sabo Ádám, Teodor Pietrar, Dominic Feher, Matei Pop), férfi kumite csapat U14 (Vig Florián, Kerekes Alex, Rareș Rotaru, Tudor Șerban).
Ezüstérem: Budai Vivien, Alexandra Dutca, Nagy Barbara, Mara Ulici, Patricia Man, Tatar Patrick. Luca Pașca.
Bronzérem: Iasmina Serghie, Sonia Codrean, Daria Pașca, David Pintea. Ács Silvia, Raida Seckeres, Darius Rapolti, Balaj Rebeka (2 bronzérem), Lakatos Patrícia, Larisa Marian, Sabo Ádám, Tudor Șerban, Alex Ardel.
Pesek Attila




