Kiemelkedő eredményeket értek el a Szatmárnémeti Olimpia VSK karatékái a Brassó megyei Vidombákon megrendezett WUKF Országos Karate-bajnokságon, ahonnan két éremmel tértek haza. A verseny különös jelentőséggel bírt, hiszen egyben válogatóként is szolgált a júliusban, Kolozsváron megrendezendő WUKF-világbajnokságra.
A rendkívül erős mezőnyt felvonultató országos bajnokságon a Florin Mihali edző által felkészített szatmári sportolók ismét bizonyították rátermettségüket.
A felnőtt nők egyéni sanbon kumite versenyszámában, az 55 kilogrammos súlycsoportban Vancsa (Butean) Daiana a tőle megszokott remek teljesítménnyel aranyérmet szerzett, ezzel újabb országos bajnoki címet ünnepelhetett.
Ugyancsak dobogóra állhatott Iris Pop, aki a 13 éves korosztály egyéni kumite versenyszámában, az 55 kilogrammos kategóriában ezüstérmet nyert.
A kiváló eredményeknek köszönhetően mindkét szatmári versenyző meghívást kapott a román válogatott világbajnoki keretébe, így lehetőséget kapnak arra, hogy a hazai rendezésű, kolozsvári világbajnokságon Romániát képviseljék.
Iris Pop debütálni fog a világversenyen, míg az ötszörös világbajnok Vancsa (Butean) Daiana a hetedik világbajnokságán vehet részt.
EREDMÉNYEK:
Vancsa (Butean) Daiana – aranyérem, egyéni sanbon kumite, felnőttek, -55 kg
Iris Pop – ezüstérem, egyéni kumite, 13 évesek, -55 kg
A Szatmárnémeti Olimpia VSK számára a két érem mellett különösen nagy elismerést jelent, hogy mindkét dobogós versenyző helyet kapott a nemzeti csapat világbajnoki keretében.




