A junior III korosztályos bajnokság alapszakaszában az L-csoport harmadik helyén zárt a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub női kézilabdacsapata.
Heinrich Tamás edző 13–14 éves tanítványai tizenhárom forduló után tíz győzelmet és három vereséget jegyeztek, ezzel a tíz csapatos széria harmadik legjobb együttese, és nagy eséllyel bejuthatnak a bajnoki rájátszás reménység csoportjába.
Most megkezdődött a téli vakáció, majd január 29-től még öt fordulót rendeznek az alapszakaszban. A rájátszásban a szériák 3. és 4. helyezettjei hat csapatos csoportokra osztva folytatják a küzdelmeket.
Az első évben szerepelünk a román bajnokságban, ezért kicsit ismeretlen, új volt ez a közeg a számunkra, de úgy érzem, hogy ez egy jó teljesítmény a lányoktól. Korábban már játszott ebben a felállásban a csapat, de bajnoki szinten most debütáltunk. Rendszeresen együtt edzenek a lányok és ennek tudható be a siker. Egyelőre nem akarunk messze menő terveket szőni. Most az a célunk, hogy továbbjussunk a bajnokságba, azt szeretnénk, hogy a reménység csoportban is jól teljesítsünk. Megismerve a leendő ellenfeleket akarunk lépésről lépésre haladni a ranglétrán.”
Heinrich Tamás, edző
Ebben a szériában a két veretlen csapat, a Nagybányai CS Marta és a Szatmárnémeti LP vezet 24, illetve 23 ponttal, a 20 pontos Olimpia VSK mögött pedig öt egységnyi a lemaradása a negyedik Zilahi AHC VM csapatnak.
Lara Sarca válogatott játékos
Nincs ilyen összeszokott kerete az Olimpia VSK nagyobb korosztályos csapatainak. A Ciprian Mărieș, Paula Poptile edzőpáros 15–16 éves tanítványainak hét forduló alatt még nem sikerült nyerni, viszont a szakvezető hangsúlyozta: az augusztusban összeállt junior II-es keret játékosai előtte, ebben a felállásban nem játszottak együtt.
„Meccsről meccsre fejlődünk, és kezd összeállni a játék is. Viszont most első sorban a következő szezonra készükök, amikor erősítéssel az ország legjobb nyolc csapata között szeretnék zárni az Olimpia VSK-val.”
Ciprian Mărieș, edző
A csapatból egyébként kiemelkedő teljesítményt Lara Sarca, aki már többszörös válogatott, jelenleg is a kadett nemzeti együttes edzőtáborában van, Râmnicu Vâlceán.
Rutinos edző oktat
Mărieș még elmondta, hogy január 9-én Szatmárnémetibe várják Jordi Giraltot. Románia legjobb, és az európai elithez tartozó Dinamo Bukarest spanyol származású másodedzője egy héten keresztül vezeti majd a lánycsapat felkészülését, ami egyben kiváló alkalom arra is, hogy a szakvezetők fejlesszék tudásukat.
Az alsóházban erősebb szereplést akarnak
A junior I-es korosztály csapata Kibédi Adalbert vezetőedző irányításával az idei nyolc fordulóban kétszer nyert, és ezzel az alapszakasz csoportjának az 5. helyén áll. A szakvezető elmondta, hogy öt új játékost kellett beépíteni a 17–18 évesek keretébe, tehát egy épülő csapattal vágtak neki a bajnokságnak szeptemberben.
„Ez egy épülő csapat, a nyáron álltunk össze ebben a felállásban, vannak még hiányosságok.”
Kibédi Adalbert, edző
A bajnokság alapszakasza január 29-én folytatódik, még három fordulót rendeznek, majd kezdődik a rájátszás, ahol Kibédi csapata várhatóan az alsóházban fog szerepelni.
„Jó lenne 3–4 játékossal erősíteni a keretet, de itt minden képpen erősebb szereplésre számítok.”
Kibédi Adalbert, edző
A Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub vezetőségének a kezdeményezésére nyáron alakult meg a három korosztályos női kézilabdacsapat.




