Ünnepelni készül a Csenger Futsal csapata és vele együtt a szatmári város, ugyanis Szilágyi Sándor edző legényei egy pont távolságra vannak egy történelmi sikertől, a magyar élvonalba való feljutástól.
A Szamos-parti „zöld-fehérek” az elmúlt hétvégén óriási csatában nyertek idehaza 7–6 arányban a Maglódi TC ellen. A Pest vármegyei alakulat az első számú ellenjelölt a csengerieknek, viszont a mostani sikerrel Szilágyiék két pontot tettek a két csapat közé. Az egymás elleni eredmény is a csengerieknek kedvez, tehát pontegyenlőség esetén a „szomszédjaink” mennek az NB I-be. Ehhez viszont kell az egy pont, amit az NB II felsőházi rájátszásanak utolsó fordulójában, Dunakesziben szerezhet meg. A történelmi mérkőzést csütörtökön, magyarországi idő szerint 20.15 órakor kezdődik.
„Dunakeszin kezdtük anno, most ott koronázhatjuk meg az elmúlt 10 évet!”
– emlékezett vissza Szilágyi, aki többször hangsúlyozta:
„Történelmet írhat a héten a Csenger Futsal csapata, ami nemcsak Csenger, de az egész régió sportéletében meghatározó lehet!”
Pesek Attila




