A Nagykárolyi Victoria VSK idehaza, a Szatmárnémeti Olimpia VSK pedig idegenben játssza a 2023-2024-es szezon első tétmérkőzését. A Román Labdarúgó-szövetség ugyanis közölte a Román Kupa Betano 2023–2024-es kiírásában az 1. selejtezőforduló programjának a mérkőzéseit, amelyeket 2023. augusztus 2-én fognak rendezni.
Ebből kiderül, hogy jövő szerdán a nagykárolyi „zebrák” idehaza a Zilahi SCM együttest fogadják a 17.30 órakor kezdődő mérkőzésen.
Ugyanakkor az Olimpia VSK Máramarosszigetre utazik, ahol a helyi Városi Sportklub csapata lesz az ellenfél a szintén 17.30 órakor kezdődő meccsen.
A szatmárnémetiek egyébként szombaton éppen a Tisza-parti együttessel játszott volna felkészülési mérkőzést. Ezt a találkozót törölték – közölte a klub sajtóosztálya. Helyette, szombaton idehaza játszik majd egy barátságos mérkőzést az Olimpia VSK, az Avasfelsőfalui Oașul lesz az ellenfél a 10.30 órakor kezdődő találkozón.
Hétfőtől kezdődően helyi szintű edzőtáborba vonul a Szatmárnémeti Olimpia VSK labdarúgócsapata.
A versenykiírás szerint a Román Kupát folytatja a 7 regionális csoport győztese, a CSM Vaslui, a CS Diosig-Bihardiószeg, a Feleki FC ACS, CS Gloria Algyógy Városa, a SCM Râmnicu Vâlcea, az ACS Viitorul Ileana és a CS Axiopolis Cernavodă, illetve csatlakozik a küzdelmekhez 69 alakulat a Liga 3 elmúlt kiírásából.
A torna 2. selejtezőfordulójának a meccseit 2023. augusztus 9-én rendezik.
ROMÁN KUPA, SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ
Augusztus 2., 17.30
Nagykárolyi Victoria VSK – Zilahi SCM
Máramarosszigeti VSK – Szatmárnémeti Olimpia VSK




