Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) hétfőn kihirdette a három nemzetközi kupadöntő játékvezetőit, és a Bajnokok Ligája fináléját, az Inter és a PSG összecsapást Kovács Istvánra bízta.
A 40 éves nagykárolyi játékvezető 2007 óta vezet a román élvonalban, és 2010 óta a FIFA-keret tagja. 2019-ben került az UEFA elit-játékvezetői közé.
Kovács „Tisza” még 2018-ban mutatkozott be a Bajnokok Ligájában, amelynek főtábláján eddig 29 mérkőzést vezetett, a mostani idényben ez lesz számára a nyolcadik. Az előző két kiírásban a negyeddöntőig jutott, 2022-ben azonban elődöntőt vezetett.
Kovács 2022-ben Konferencialiga-, míg két évvel később Európa Liga-finálén fújhatta a sípot. A katari világbajnokságon csak negyedik játékvezetői feladatokat kapott, a legutóbbi két Európa-bajnokságon viszont vezetőbíróként is bemutatkozhatott.
A Paris Saint-Germainnek a Bayern München ellen 1–0-ra elveszített főtáblás mérkőzést vezette, amikor az 57. percben kiállította Ousmane Dembélét. A nyolcaddöntőben Liverpoolban vezetett még a párizsiaknak, amikor Luis Enrique együttese tizenegyesekkel harcolta ki a továbbjutást. A PSG összességében háromszor nyert és kétszer vereséget szenvedett, amikor Kovács volt a játékvezető.
Kovács az Internek az Arsenal ellen 1–0-ra megnyert főtáblás meccset vezette az idényben, az olaszok kétszer nyertek, egyszer döntetlent játszottak, amikor ő fújta a sípot.
A BL-döntőben a román Mihai Marica, valamint a zilahi Tunyogi Ferencz lesznek az asszisztensei. A negyedik játékvezető a portugál Joao Pinheiro, a tartalék asszisztens Bruno Alves lesz. A videóbíró a holland Dennis Higler, míg két segítője a román Cătălin Popa és a holland Pol van Boekel lesz.
A döntőt május 31-én rendezik Münchenben.
A május 21-i EL-döntőt (Tottenham – Manchester United) a német Felix Zwayer, a május 28-i Konferencialiga-finálét (Chelsea – Betis) a bosnyák Irfan Peljto vezeti.
A női BL-döntőn (Arsenal – FC Barcelona) a horvát Ivana Martincic fújja a sípot.
(Nemzeti Sport)




