Összesen 4500 lej büntetést osztott ki a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága a Nagybányai Minaur – Nagykárolyi Victoria VSK harmadosztályos mérkőzés után.
Az elmúlt napokban született döntés a november 24-i meccsel kapcsolatban, ahol Vladimir Andrei Nagy játékvezető már a mérkőzés első fél órája után piros lappal a lelátóra küldte a hazaiak edzőjét, Ciprian Danciut. A nagybányai szakvezető folyamatosan szidta és fenyegette a bírókat, ezért büntette a játékvezető, a fegyelemi bizottság pedig 3 fordulóra eltiltotta a kispadról, továbbá 2000 lej büntetést is fizetnie kell.
Büntetve volt két játékos is, mindkét táborból egy-egy labdarúgó. A Victoria játékosának, Paul Batinnak már a mérkőzés idején is meggyűlt a baja nagybányai Daniel Stoiannal, majd a szájcsata a meccs végén, az kijáróban is folytatódott. Az esetet jelezte a találkozó megfigyelője, ezért a játékvezető utólag kiállította őket, és elvették a két versenyigazolványt, az eset pedig a fegyelmi bizottság asztalára került.
Mindkét játékos versenyigazolványát három fordulóra függesztették fel, viszont a Victoria játékosa 1500 lej, a Minaur labdarúgója pedig 1000 lej bírságot kell befizetnie.
Batin egy fordulót már ült, hiszen nem játszhatott az év utolsó meccsén, odahaza a SC Olimpia MCMXXI (4–2-es győzelem) ellen, de tavasszal, az Olimpia VSK elleni szatmárnémeti meccsén, illetve a Félixfürdői Lotus elleni hazai találkozón sem léphet a pályára.
A Nagybányai Minaur – Nagykárolyi Victoria VSK mérkőzés egyébként 1–1-es döntetlennel zárult.
Pesek Attila




