Két héttel ezelőtt kezdte meg a felkészülést a következő idényre a Tasnádi Unirea labdarúgócsapat, amely egy bemelegítő teszt után, az elmúlt hétvégén játszotta első értékes felkészülési mérkőzését.
A Kaplonyi SE otthonában léptek pályára elsőként Marius Bălău edző legényei, de annak előzetes teszt jellege miatt nem számították az eredményét.
Az elmúlt hétvégén viszont már kritikusabb szemmel nézte a csapata teljesítményét Bălău, de a tanítványai 4–1-re győztek odahaza a Román Kupa megyei címvédői, a Bélteki Știința elleni meccsen.
Hétvégén újabb felkészülési meccs vár a fiúkra: a Liga 3 rajtja előtti utolsó tesztmérkőzését játszó Nagykárolyi Victoria VSK partnerei lesznek idegenben.
Zsidó Lóránt, az Unirea vezetőségének a tagja a Szatmári sporthíreknek elmondta, hogy egy ütőképes csapatot akarnak építeni ebben az idényben is. Az együttes az elmúlt szezonokban rendre ott volt a Liga 4 Elite felső házában, és amolyan „karmester” szerepet töltött be a bajnoki cím kiosztásában.
„Az ifikre összpontosítunk, és velük szeretnénk egy ütőképes, erős csapatot építeni. Természetesen a bajnoki cím megszerzésének a gondolatától sem határolódunk el, viszont egy Liga 3-as szereplés nincs a terveink között. Voltunk már ott, tudjuk, hogy milyen költségekkel jár… még nem vagyunk rá felkészülve”
– mondta Zsidó Lóri.
A csapat kispadján tehát nincs változás: Marius Bălău már 2016-tól Tasnádon van, előbb a Liga 3-as csapathoz jött játékosként, majd a megyei bajnokságban az edzői teendőket vette át. Mellette Cristian Schnellenperger vezetésével egy jó utánpótlás-nevelő program zajlik, amelyben részt vesz még edzőként Mădălin Bolba és Mátyás Sándor. Így egyelőre öt gyerek és ifi korosztályos csoportja van a Tasnádi Unirea csapatának.
A felnőtt csapatot illetően Zsidó elmondta, hogy idény nyáron nem voltak nagy „mozgások” a keretben: Cristian Holczberger és Daniel Grishaber Németországban vállaltak munkát, ezért felhagynak a labdarúgással, Cristi Schnellenperger pedig már csak az edzői teendőket szeretné ellátni a klubnál.
Két játékos érkezett Liga 3-as csapattól: Călin Vădan a Szatmárnémeti Olimpia VSK-tól, Rareș Nyilvan pedig a Nagykárolyi Victoria VSK-tól nyergel át az Unireához. Ugyanakkor szerződtették Szilágyi Randut, aki legutóbb a Börvelyi Stăruința csapatában játszott.
„17-18 fős keretünk van jelenleg, és még lehet csatalkozni fog a csapathoz néhány ifi. Heti két edzésen vesznek részt a srácok, hétvégeken pedig barátságos meccseken készülnek. Már nincs sok hátra a bajnoki rajtig, de szerintem jól felkészült csapattal állunk majd ki”
– tette hozzá a klubvezető.
A Liga 4 Elite bajnoksága a szeptember 2–3-i hétvégén kezdődik.
Pesek Attila




