Archív felvétel

Két hét múlva vívóbajnokság

Már csak néhány nap van hátra, és megrendezik 2026 első hazai hivatalos vívóversenyét. A Román Vívószövetség versenykiírása szerint január 16-án a kadet korosztályos női párbajtőrvívók lépnek pástra a bukaresti Floreasca Sportcsarnokban, hogy megküzdjenek az év első bajnoki címéért.

Mézinger Márton, Adrian Dabija, Tudor Surducan, Kurtinecz Johanna, Alex Oroian

Öt párbajtőrvívó a megyei top 13-ban

Idén is kiválóan szerepeltek a szatmári vívóiskola párbajtőrözői a hazai és a nemzetközi pástokon, sikereik pedig a Szatmár Megyei Sport Gálán is visszaköszöntek. Az eseményen a Szatmár Megyei Sportigazgatóság (DSJ) által alkalmazott pontrendszer alapján felállított rangsort díjazták. A TELJES LISTA IDE KATTINTVA A legjobb 13 sportoló közé öt párbajtőrvívó került be a Szatmárnémeti Olimpia VSK…

Kurtinecz Johanna, Ana Tomșa és Ilyés Jázmin a junior-vk-n

Világkupán küzdöttek a szatmári párbajtőrvívó lányok

A szatmári vívóiskola három tehetséges párbajtőrvívója vett részt Adrian Szilagyi edző vezetésével Spanyolországban, ahol megrendezték a Burgos Városa Világkupa 27. kiírását. A junior mezőnyben Ana Tomșa képviselte Szatmárt, aki előkelő, 34. helyen zárta a versenyt. A csoportkörben hat győzelemmel teljesített, így a főtábla második fordulójában, 17. kiemeltként csatlakozott a küzdelmekhez.