Világkupán kezdte az évet Ana Tomșa
Világkupa-viadalon kezdte az évet a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívója, Ana Tomșa, aki a román junior válogatottal – a szatmári Adrian Pop vezetőedző irányításával – Udine városába utazott.



Világkupa-viadalon kezdte az évet a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívója, Ana Tomșa, aki a román junior válogatottal – a szatmári Adrian Pop vezetőedző irányításával – Udine városába utazott.
Már csak néhány nap van hátra, és megrendezik 2026 első hazai hivatalos vívóversenyét. A Román Vívószövetség versenykiírása szerint január 16-án a kadet korosztályos női párbajtőrvívók lépnek pástra a bukaresti Floreasca Sportcsarnokban, hogy megküzdjenek az év első bajnoki címéért.
A szatmári vívóiskola erejét és szakmai színvonalát bizonyítja, hogy a Szatmárnémeti Olimpia VSK, a Szatmárnémeti SK, a Szatmárnémeti LPS és a Szatmárnémeti Duel de Spadă egyesületek párbajtőrvívói összesen 128 érmet szereztek 2025-ben a hazai bajnokságokon, a Román Kupában, valamint különböző nemzetközi versenyeken.
Idén is kiválóan szerepeltek a szatmári vívóiskola párbajtőrözői a hazai és a nemzetközi pástokon, sikereik pedig a Szatmár Megyei Sport Gálán is visszaköszöntek. Az eseményen a Szatmár Megyei Sportigazgatóság (DSJ) által alkalmazott pontrendszer alapján felállított rangsort díjazták. A TELJES LISTA IDE KATTINTVA A legjobb 13 sportoló közé öt párbajtőrvívó került be a Szatmárnémeti Olimpia VSK…
A szatmári vívóiskola három tehetséges párbajtőrvívója vett részt Adrian Szilagyi edző vezetésével Spanyolországban, ahol megrendezték a Burgos Városa Világkupa 27. kiírását. A junior mezőnyben Ana Tomșa képviselte Szatmárt, aki előkelő, 34. helyen zárta a versenyt. A csoportkörben hat győzelemmel teljesített, így a főtábla második fordulójában, 17. kiemeltként csatlakozott a küzdelmekhez.
Kiváló eredményekkel tértek haza a szatmárnémeti párbajtőrvívók a Kulcsár Győző Körverseny szolnoki második fordulójából: három nap alatt négy dobogós helyezést gyűjtöttek növendékeink.
Egy ezüst- és két bronzérem a Szatmárnémeti Sportklub és a Szatmárnémeti Olimpia VSK tőrvívóinak a mérlege a hazai környezetben rendezett December 1 Kupa és Stahl Katalin Emléktorna nemzetközi korosztályos versenyen.
Óriási sikert értek el a szatmári párbajtőrözők a Koppenhágában megrendezett európai körverseny csapatversenyében: Kurtinecz Johanna, Ilyés Jázmin és Kurtinecz Júlia, kiegészülve Bianca Raicuval, ezüstérmet szereztek Románia színeiben.
Vasárnap véget ért a December 1. Kupa 48. kiírásának párbajtőrvívó küzdelme, amit a szatmárnémeti Csipler Sándor Vívócsarnokban rendeztek meg. A zárónapon a 8 éven aluli és a 10 éven aluli fiúk és lányok léptek pástra, izgalmas csörtéket és asszókat produkálva.
Újabb kimagasló eredményt ért el a Szatmárnémeti SK párbajtőrvívója, Kurtinecz Johanna, aki a klagenfurti bronz- és a nápolyi ezüstérem után szombaton Koppenhágában is dobogóra állt az kadet korú párbajtőröző lányok európai körversenyén.