Szépen csillogó ezüstéremmel kezdtek a szatmárnémeti párbajtőrvívók Békéscsabán, az Olimpici Grand Prix ötödik fordulójában – olvasható a Scrima sătmăreană – Szatmári vívóiskola Facebook-oldalon.
A rangos nemzetközi körverseny pénteki napján a 12 évesek léptek pástra a helyi sportcsarnokban, és Kurtinecz Johanna már az első napon dobogóra állhatott. A fiatal szatmári tehetség egyetlen 1 vereséget szenvedett el a csoportkörben, de azt is visszavette a főtáblán, hiszen a nyolcaddöntőben ismét összetalálkozott a debreceni Mező Eliza Blankával, akit ezúttal legyőzött. Miután verte a második kiemelt Szentes Dalmát (Vasas) is, az elődöntőben a nagy ellenfél, Laskawy Lili (BVSC). Nagy csatában Johanna győzött (8–6), viszont a fináléban az ukrán Marharjita Anharska már kemény magnak bizonyult.
Ugyanitt Denisa Crișan a 15. helyen zárt, de pásta lépett Schefler Imola is.
Ezt megelőzően léptek pástra a 12 éves fiúk. A 98 fős mezőnyben Erdei András remekelt, és a 10. helyen zárt. Ebben a kategóriában küzdött még Molnár Dávid, Rareș Farcaș, Mézinger Máté, Kovács Szilárd és Valentin Ciote.

A 12 éven aluliak küzdelmében pástra lépő szatmári srácok
A verseny szombaton és vasárnap folytatódik.
Gratulálunk az edzőknek: Csiszár Ferenc, Nagy Lehel, Adrian Szilagyi, Adrian Pop, Szabó Rudolf.




